Tози сайт изисква Flash player 8, моля инсталирайте от тук
Всичко започва в зоопарка, продължава на един кораб, който лети в небето, и завършва на втория етаж на улица „Щампфер“ 17 – естествената среда на гривестото дете-коте.
Ето го нашия герой до вратата на кухнята – в ръката с тефтер, който съдържа някои прости наставления за това как се отглежда такова благородно животно.
„Гривесто дете-коте“ е забавна и вълнуваща приказка за отношенията между баща и син и безграничността на детското въображение. След пет книги с разкази за възрастни, издадени от „Жанет 45“, Етгар Керет се завръща с една вълшебна история за деца.
Авиел Басил е талантлив илюстратор, възпитаник на Колежа по инженерство и дизайн „Шенкар“ (2011), лауреат през 2012 г. на Наградата на израелските музеи (сребърен медал) за своите илюстрации.
Още
Отзиви (0)
| Корична цена 12.00 лв. | Цена online 11.40 лв. | Купи
Двайсет и два нови разказа от майстора на кратката форма Етгар Керет (1967) плюс една необичайна кореспонденция и традиционния предговор за българските читатели. Този сборник е за многото разновидности на самотата. За предимствата от изстрелването с цирков топ. За изпълнимите и неизпълнимите желания на децата. За приятелството, късмета, виртуалната реалност, метаморфозите. И тук авторът отказва да се отвърне от мрачното в живота и тъкмо заради това вижда в пълния им блясък красивото, нежното и вечното.
Още
Отзиви (0)
| Корична цена 14.00 лв. | Цена online 13.30 лв. | Купи
Отзиви на читатели (1)
На воля по детски
„Гривесто дете-коте“ определено предизвиква емоции у децата със своите „прекрасни илюстрации“. Според Матей понякога е „малко тъжна“, но Авиел Басил успява да разсмее децата, преди да се разплачат.
Мама:
- Натъжи ли се, докато я четяхме?
Матей:
- Много. Даже за малко да се разплача. А пък най-смешно е, когато носорогът си отваря едното око, костенурката също го гледа с едното око, а пък тигърът горе си седи все едно на плажа и си е постелил главата назад, надолу.
Мама:
- Постлал я е? Облегнал се е на лапата си?
Матей:
- Да.
Илюстрациите стимулират детското въображение не само със забавните приумици на А. Басил и с палитрата от емоции, които събуждат, а и с подробности, които незнайно как могат да ти убягнат, когато разлистиш книгата за пръв път.
ВНИМАНИЕ! ПО-ДОЛУ РАЗКРИВАМЕ ЕДНА ОТ ТЕЗИ ЗАКАЧЛИВИ ИЗНЕНАДИ!
Така например любимата страничка на Матей е тази, на която гривестото дете-коте влиза в клетката и заспива. Харесала му заради дървото…Когато отворихме книжката отново, за да видим какво му е специалното на това дърво, открихме нещо толкова по детски игриво, което никой от нас не бе забелязал, макар и да беше толкова очевидно. Няма да ви кажем какво е, за да не разваляме съвсем изненадата!
И последно за поуките…Нали все се водят спорове дали приказките трябва да съдържат поуки и колко трябва да са явни, ако ги има. Да ви кажа честно, тук и да има поука, тя си е за родителите. Децата са оставени в безгрижието на детството си, а книжката даже им помага да си извоюват отсрочка, ако родителите им настояват те да побързат с порастването. Каква е поуката все пак? Според Матей родителите научават, „че не трябва да се оставят сами деца в зоологическата градина“.
Напишете отзив за книгата