Tози сайт изисква Flash player 8, моля инсталирайте от тук
Джефри Мур е роден в Монреал и получава образованието си в Университета в Торонто, Сорбоната и Университета в Отава. В момента е преводач на свободна практика и преподавател по превод в Университета в Монреал. Работи за музеи, театри, танцови трупи и филмови фестивали по цял свят.
Още
Клубът на изчезналите видове
от Джефри Мур / превод от английски: Милена Попова
Проза
„В изпълненият с мрачен хумор роман на Джефри Мур… има сюжетни обрати и насилие, достойни за сценарий на братя Коен. И нещо по-важно – романът демонстрира езикова изкусност, каквато се среща в творбите на Сол Белоу, Владимир Набоков и Дейвид Мичъл…“
— Winnipeg Free Press
„Фантастичен роман, изключително литературно постижение, което не се вписва в един-единствен жанр – едновременно изтънчено и брутално.“
— Хедър ОНийл, автор на Lullabies for Little Criminals
„Творба, която не само интригува, но и образова.“
— Times Literary Supplement
Още
Отзиви (0)
| Корична цена 16.00 лв. | Цена online 15.20 лв. | Купи 
Творците на памет
от Джефри Мур / превод от английски: Невена Дишлиева-Кръстева
Проза
Повечето хора искат да се научат да помнят повече. За Ноел Бурун основната задача, най-обременяващата, беше да се научи да забравя. Не само болезнените моменти в живота, които всички ние предпочитаме да изтрием от паметта си, а всякакви неща. Защото винаги когато Ноел чуеше глас или прочетеше дума, в главата му се образуваха многоцветни форми, служещи за указатели или карти, благодарение на които той запаметяваше с най-големи подробности всяко чувство, настроение, тембър или самите думи от събития, случили се до три десетилетия по-рано.
Още
Отзиви (1)
| Корична цена 16.00 лв. | Цена online 15.20 лв. | Купи 